Медицина, освіта та інфраструктура: В Яремче мізкують, як розвивати гірські території

news-image: Медицина, освіта та інфраструктура: В Яремче мізкують, як розвивати гірські території
Сьогодні, 31 травня в Яремче стартував Карпатський форум регіонального розвитку.

Протягом двох днів представники чотирьох областей та урядовці будуть напрацьовувати план розвитку гірських територій в умовах реформи децентралізації. Об этом сообщает business-gazeta.in.ua со ссылкой на СМИ.

Як наголосила у привітальному слові заступниця голови ОДА Марія Савка, цей багатий на природні ресурси регіон часто стикається з проблемами, які не зрозумілі для інших населених пунктів.

"Тут знаходяться 715 населених пунктів, які треба інтегрувати в життя країни. Проте не можна прийняти правильне рішення, якщо не обговорити наболілі проблеми. Тож ми тут напрацюємо спільну модель розвитку гірських територій", — сказала Марія Савка.

Після вітального слова перейшли до обговорення можливостей розвитку гірських територій. Зокрема, як зауважив гендиректор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування Мінрегіонрозвитку Сергій Шаршов, є проблема з тим, що роботодавці та інвестори не зацікавлені приходити в гірські населені пункти, адже додатково мають закладати 25% на заробітну плату.
"Міністерством регіонального розвитку розробляється концепція розвитку гірських територій куди входить розбудова інфраструктури, розвиток туристичного потенціалу, збереження екології. Якщо говорити про сильні сторони, які можна використати для розвитку гірських територій, то це вигідне географічне положення, додаткові можливості для залучення інвестицій країн ЄС, багаті рекреаційні ресурси, збережена автентична культура і традиції горянський та зміна внутрішньотуристичних маршрутів",- наголошує Шаршов.
Водночас заступник міністра освіти Павло Хобзей звернув увагу присутніх на проблеми реформи освіти в гірській місцевості. За словами заступника міністра, сьогодні є розрив у якості освіти у містах і селах.
"У нас є три точки реформи: це зміна підручників, навчання вчителів та навчальне середовище. Звичайно, що надавати освітні послуги в гірській місцевості важче. Проте школа в гірській місцевості має стати центром розвитку громад",- вважає освітянин.
Про трансформацію медичної галузі розповів заступник Міністра охорони здоров’я Роман Ілик. За його словами 2018 рік проголошений роком сімейної медицини.
"69% українців займається самолікуванням переводячи свої стани у хронічні, що скорочує тривалість життя. Тож з квітня ми розпочали кампанію з вибору лікаря. Перша хвиля завершиться у липні, друга в жовтні — це останній шанс приєднання громад до реформи. І дедлайном є січень 2019 року, коли реформа має завершитися", — каже заступник міністра.
За словами Ілика, 61 тисяча мешканців (9%) гірських територій вже обрали свого лікаря. А громада Межигір’я перша в Україні вже подала заяву на договір з національною службою здоров’я.
Також замміністра пояснив механізм формування тарифів на медичні послуги. Зокрема тариф на одну людину встановлено в розмірі 371 грн на рік. Окремо додається віковий коефіцієнт та гірський коефіцієнт (1,25).
У свою чергу заступник міністра аграрної політики Віктор Шеремета наголосив, що основним пріоритетом розвитку гірських територій для них є підтримка малих виробників. Зокрема йдеться про виробництво екологічно чистого молока та молочних продуктів, на які будуть виділяти дотації для фермерів.

additional-image-small
additional-image-small
additional-image-small
additional-image-small
additional-image-small
additional-image-small


Джерело статті: “http://www.blitz.if.ua/news/medycyna-osvita-ta-infrastruktura-v-yaremche-mizkuyut-yak-rozvyvaty-girski-terytorii.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя