Богдан розповів про реформу Нацгвардії


Керівник Офісу президента Андрій Богдан пропонує розділити військове формування “Національна гвардія” між трьома органами підпорядкування — Міністерством внутрішніх справ (де Нацгвардія перебуває нині), Міністерством оборони та президентом, – передає “Газета”. Об этом сообщает ipukr.in.ua со ссылкой на СМИ.

“Національна гвардія – це сукупність різних підрозділів. Ми вважаємо, що частина Національної гвардії може і має залишитися в МВС. Частина бойових підрозділів, які приймають участь у військовому конфлікті на сході, має бути перепідпорядкована Міністерству оборони або Генеральному штабу. А частина підрозділів – напряму президенту”, – сказав Богдан.

У МВС на таку ініціативу кажуть, що це розвалить Нацгвардію. І додають, що Нацгвардія вже є у президентській вертикалі.

“Для будь-якого українського військового президент, який за Конституцією є Верховним головнокомандувачем ЗСУ, є вищим керівником”.

“Нацгвардія логічно та природньо перебуває в структурі МВС саме тому, що несе правоохоронну функцію в тому числі. 14 з 19 функцій, які покладені законом на Нацгвардію, є правоохоронними за своєю суттю”, – кажуть BBC у МВС. Медіа не називає імені джерела.

Джерело з оточення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова назвало виведення Нацгвардії з підпорядування МВС бажанням посилити вплив президента та його Офісу.

“Перебування Нацгвардії у складі МВС – це ефективна модель, руйнування якої принесе набагато більше шкоди, аніж користі. І очевидно, ця ідея продиктована політичними міркуваннями – посилити вплив президента та його Офісу і ослабити міністра внутрішніх справ”.


Джерело статті: “https://pravda.lutsk.ua/bohdan-rozpoviv-pro-reformu-natshvardii/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя